Po čemu smo posebni

• Suradnja sa XV gimnazijom – organiziranje programa volontiranja

• Vježbaonica smo edukacijsko-rehabilitacijskoh fakulteta već 23 godine

• Od travnja 2001. g. do svibnja 2018. na objektu Jordanovac djelovao je Laboratorij za psiho-lingvističko istraživanje Edukacijsko-rehabilitacijskog fakultet
  • CAP program – provodi se od 2004. g.

CAP program je program prevencije zlostavljanja djece, odobren je od Agencije za odgoj i obrazovanje. Čine ga dva dijela koji slijede jedan iza drugoga, a provode ga djelatnici našeg vrtića. Prvi dio je radionica za roditelje, a drugi dio radionica za djecu.

CAP program poučava djecu njihovim elementarnim pravima da budu sigurna, jaka i slobodna, informira ih o tome kako prepoznati opasne situacije i poučava strategijama kojima će povećati svoju sigurnost.

Djeca kroz igrokaze vide potencijalno opasne situacije te strategije zaštite koje uključuju samoobranu, podršku vršnjaka, podršku odraslih, zalaganje za sebe i razgovor s odraslom osobom u koju imaju povjerenja.

Psihologinja Ksenija Benaković koordinatorica je Udruge roditelja Korak po korak za predškolski CAP program te provodi seminare za vrtiće o CAP programu.

• Naše odgajateljice Nela Vrkljan (tekst) te Snježana Topolovec-Budiščak (ilustracije), autorice su eko-slikovnice “Fini, fini vitamini”.

“Poznate osobe” – dragi gosti našeg vrtića:

Miro Ungar kao djed u gostima

Naš roditelj - Tamara Garbajs

Naš roditelj Jasna Palić Picukarić

Naš susjed Cico Kranjčar u gostima

Mladen Kušec u gostima

Olimpijka Ivana Brkljačić u posjeti našem vrtiću

Glumac Drago Utješanović u našem vrtiću

Željko Bebek i supruga, roditelji u našem vrtiću

Djeca našeg vrtića sa gradonačelnikom na otvaranju igrališta na Trgu Otokara Keršovanija

© 2020 Vrtić Mali princ. Sva prava pridržana.