Redoviti program

Redovitim 10-satnim programom obuhvaćeno je 5 jasličkih te 18 vrtićkih odgojno-obrazovnih skupina. Program se temelji na zakonskim i stručnim propisima, a pri njegovoj provedbi poštujemo osnovna načela rada s djecom predškolske dobi, usmjeravajući se obilježjima kvalitetnog izvanobiteljskog odgoja, organizirajući rad fleksibilno, u partnerstvu s roditeljima i širom zajednicom te poštujući prava svakog djeteta.
Posebna pozornost posvećuje se stvaranju kvalitetnog, poticajnog okruženja koje jamči cjelovit razvoj djeteta i osigurava njegovu osobnu, emocionalnu, obrazovnu i socijalnu dobrobit. Odgojno-obrazovni rad temelji se na suvremenom shvaćanju djeteta i organizacije odgojno-obrazovnog procesa:

• vrtić je mjesto cjelovitog razvoja, odgoja i učenja djeteta

• vrtić je mjesto istraživanja, otkrivanja i aktivnog učenja

• vrtić je mjesto kvalitetnih odnosa, suradnje i tolerancije

• vrtić je mjesto stvaranje i izražavanja u različitim formama

• vrtić je mjesto demokratičnog življenja, aktivnog sudjelovanja i suodlučivanja djeteta

Naša vizija:

Želimo da naš vrtić bude mjesto koje osigurava jednake mogućnosti svoj djeci i jamči skladan razvoj svih djetetovih sposobnosti

Naša misija:

Stvaranje poticajnog okruženja koje omogućuje razvoj potencijala svakog djeteta, te razvoj odgovornog ponašanja prema sebi, drugima i svemu što nas okružuje.

© 2020 Vrtić Mali princ. Sva prava pridržana.